KONTAKTYV případě jakýchkoliv otázek, ať již vztahující se k fotografování, použití fotografií nebo technických dotazů ohledně Vašich fotoaparátů, mě neváhejte kontaktovat. Rád Vaše dotazy zodpovím, budu-li vědět. Pokud chcete obdržet odpověď, nezapomeňte prosím uvést Vaši emailovou adresu.


Můžete mě kontaktovat přímo na emailové adrese: info-imagenatura@email.cz nebo pomocí kontaktního formuláře:Ondřej Vrbský - klasická fotografie přírody

Názory, reakce, diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4196"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Určitě máte pravdu, Kodak je takový více do žluto-hněda a Fuji spíše na ty zelené. Já jsem dříve také fotil s Elitechrome a musím říct, že jsem ho měl ze všech nejraději. Měl nádherné barvy, byl ostrý a čistý a stál nějak normálně. Kodachrome jsem bohužel také neměl šanci vyzkoušet, ale jsem zvědav, jaké filmy nám Kodak vrátí. Bylo by to rozhodně super:)
BeBe
Tak zprávu o zavedení Kodachrome jsem zatím nezachytil ani jsem neměl tu čest jej někdy použít. Snad to byl (možná bude nejlepší diafilm) po pravdě neměl jsem ani ten Ektachrome ale podařilo se mi na konci éry Kodaku nafotit jeden Elitechrome a čtyři mám ještě v mrazáku.Dle čistě mého subjektivního názoru se mi zdá,že Kodaky jsou "na podzimní"barvy kdežto na jaro a obecně podání např.jara-zelených barev je lepší Velvia.Jaký je Váš názor a příp. zkušenost s Kodakem na dlouhé časy?Obecně však buďme rádi za diafilmy vůbec a věřím,že analogová fotografie ještě nějaký ten čas vydrží.smiley
Dobrý den, děkuji za zprávu. Novinky jsem už také slyšel a jsem z toho opravdu nadšený:) Navíc by prý měl být Ektachrome i ve verzi 8 mm a uvažují i o znovuzavedení Kodachrome! S Kodakem jsem fotil jako první, ale když ho zrušili, musel jsem přesedlat na Fuji, i když ta je také výborná. Ale musím říct, že barvy Kodak jsou mi nějak osobně bližší:) Takže se opravdu těším, až si jej zase koupím!
Dobrý den.
Pane Vrbský věřím,že jste stále věrný filmu.Co říkáte na zprávy o obnovení výroby filmu Kodak Ektachrome i ve formátu "kino"smiley
Dobrý den, omlouvám se za pozdní reakci. Kdyby se vyskytlo pár zájemců, tak určitě by nebyl problém.
Neměl byste zájem pořádat nějaký workshop?
Dobrý den.Přesně popsal p.Vrbsky , rovněž i já Vám doporučím Kodak Ektar100 ve vašem případě případě půjde o to ,že z negativu Vám udělá fotky každý slušný lab.Pravda Velvia ,Provia to je jiná ale.... pokud máte promítačku na diapozitivy není problém.Já své diapozitivy v podstatě skenerem digitalizují.Taková hybridní cesta pro někoho nepřijatelná.Navíc Velvie není nikterak "pružná"co se týče kontrastních scén smiley.Jinak hodně úspěchu při fotografování na film možná Vás to chytne a nepustí.
Dobrý den,
baterie by měla být CR123|CR123A (lze běžně sehnat) a s filmem asi záleží, jaké máte představy. Automatika fotoaparátu by měla umožňovat filmy od ISO 50 do 3200. Z negativních filmů bych mohl doporučit Kodak Ektar 100 (cena cca 205,-) anebo nový Cinestill Daylight 50 (cena 295,-). Tyto filmy mají krásně saturované barvy a dobrý kontrast. Samozřejmě lze sehnat filmy od nějakých 60,- a pokud vám tolik nezáleží na sytosti barev a kontrastu, tak určitě lze používat i ty. Z inverzních filmů je pro běžné focení velmi dobrá Agfa Precisa CT100 za 230,-. A samozřejmě vynikající jsou filmy Fujichrome Provia 100F, Velvia 100 nebo Velvia 50. Avšak jsou dražší a pro kompaktní fotoaparát asi zbytečné. Také záleží, zda-li chcete fotky vyvolávat anebo třeba pouze skenovat. Menší obchody již inverzní filmy většinou nezpracovávají, posílají je jinam a to se jistě promítne na ceně. Z tohoto hlediska je jednodušší práce s negativními filmy. Ale obecně platí, že inverzní filmy mají kvalitnější podání obrazu. Takže z toho mi vychází nejlépe buď inverzní Agfa Precisa CT100. Pokud nemáte kde nechat zpracovat inverzní filmy, tak negativní Cinestill Daylight 50 neb Kodak Ektar 100 jsou určitě vynikající volba.
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Aký ideálny film a batériu by Ste mi radili si zaobstarať do kompaktného fotoaparátu značky Olympus mju II.? Ďakujem za Vašu odpoveď.
Jsem moc moc rád, že mi stále zachováváte přízeň, moc si toho opravdu vážím!
09.02.2017 22:46:26
mvrbsky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one